Działalność wydziału

Jesteśmy zarządcą mienia komunalnego oraz Wspólnot Mieszkaniowych z wieloletnim doświadczeniem oraz kompetentną i fachową kadrą. W naszym zasobie mamy prawie 900 lokali mieszkalnych i użytkowych komunalnych oraz ponad 170 budynków Wspólnot Mieszkaniowych.

Jako rzetelny zarządca mienia gminnego i prywatnego przeprowadzamy konserwacje, remonty oraz zajmujemy się usuwaniem awarii w lokalach i budynkach. Organizujemy, kontrolujemy oraz uczestniczymy w odbiorach wszelkich prac remontowych. Szukamy najlepszych fachowców, negocjujemy ceny i warunki z wykonawcami, aby nasi lokatorzy mieli pewność, że remonty, naprawy oraz wszelkie roboty konserwacyjne wykonane były na najwyższym poziomie. Stale staramy się w miarę możliwości ulepszać lokale i budynki będące pod naszym zarządem, negocjujemy i wybieramy najbardziej korzystne oferty ubezpieczeniowe. Zwołujemy i przeprowadzamy zebrania dla Wspólnot, podczas których podejmowane są uchwały oraz omawiamy bieżące problemy i planujemy przyszłe inwestycje. Współpracujemy z Kancelarią Adwokacką, dzięki czemu jesteśmy stale na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami prawa oraz możemy skonsultować powstałe wątpliwości.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie lokale należące do naszego zasobu były w dobrym stanie, gwarantującym sprawność techniczną i bezpieczeństwo w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Prowadzimy także nadzór, aby w naszych obiektach oraz w ich otoczeniu były zachowane należyty porządek i czystość. Aby nasi mieszkańcy oraz najemcy czuli się bezpieczni zlecamy i organizujemy okresowe przeglądy budowlane, w tym: instalacji gazowej i elektrycznej, przewodów kominowych, spalinowych i wentylacyjnych. Gdy tylko dowiadujemy się o jakichś nieprawidłowościach od razu interweniujemy. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy zarządcy nieruchomości pozwala na efektywne zarządzanie środkami finansowymi Wspólnoty Mieszkaniowej, pozyskujemy także dotacje na remonty budynków oraz pomagamy w załatwianiu wszelkich formalności z tym związanych.

Nasza doświadczona kadra pracownicza jest gotowa i chętna do pomocy przy rozwiązywaniu problemów w zakresie gospodarowania zarządzanym przez nas zasobem. Nasi wykwalifikowani księgowi w sposób profesjonalny i rzetelny prowadzą kartoteki rozrachunkowe najemców i właścicieli, m.in. naliczają czynsz, opłaty za media, księgują wpłaty, naliczają odsetki. Zapewniamy również roczne rozliczenia z urzędem skarbowym dla naszych Wspólnot Mieszkaniowych.

Prowadzimy także windykację należności. Zawsze staramy się załatwić sprawę polubownie i dostosować spłatę ewentualnego zadłużenia według możliwości najemcy. Jesteśmy otwarci do rozłożenia zobowiązania na raty, zastosowania ulgi, czy też odpracowania zadłużenia w formie rzeczowej przez najemców komunalnych. Nasze działania windykacyjne są wspierane przez wykwalifikowanych prawników.